4 czerwca br. wybraliśmy się z wizytą do Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie. Pojechaliśmy tam nie tylko po to, żeby pobyć ze  zwierzętami, ale również by przekazać zebraną wśród uczniów karmę i inne potrzebne rzeczy. Z naszej wizyty ucieszyli się pracownicy schroniska i zwierzaki. Spędziliśmy bardzo aktywnie czas, chodząc po lesie, rozmawiając i bawiąc się z podopiecznymi. Młodzież wykazała się dużą empatią i wiedzą w zakresie opieki nad stworzeniami. Wycieczka do schroniska wzbudziła w uczniach poczucie odpowiedzialności i refleksję na temat właściwego traktowania zwierząt. Wyjechaliśmy zadowoleni i z przekonaniem, że zrobiliśmy coś dobrego, aż zakręciła się łezka w oku…

Wśród naszych wolontariuszy byli: Zuzanna Gromke (2CKT), Karolina Grycz (2CKT), Dominik Ciebień (2CKT), Hubert Rumiński (2CKT).

Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Barbara Borowska i p. Elżbieta Lechicka.