27 kwietnia 2016 roku przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w XI Spotkaniu z poezją i nauczaniem Jana Pawła II Non omnis moriar. W tym roku uroczystość została zorganizowana w Gimnazjum nr 11 w Olsztynie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie kilku szkół z Olsztyna i okolic.

Młodzi wykonawcy każdej ze szkół zaprezentowali krótki program artystyczny inspirowany życiem i twórczością Świętego Jana Pawła II.

Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Elżbiety Lechickiej: Marlena Ozga (1BT), Antoni Czarnecki (1BT), Michał Jurga (1BT), Dominik Foks (2BT), Sebastian Szczechura (3CT), Marek Kuhn (4AT), Szymon Bratek (4CT), Szymon Brejta (4CT) zaprezentowali inscenizację słowno-muzyczną pt. „Miłość mi wszystko wyjaśniła”. Występ zyskał duży aplauz i cieszył się zainteresowaniem widowni. Szczególne uznanie zdobył hymn Światowych Dni Młodzieży pt. „Błogosławieni Miłosierni” w wykonaniu Marleny Ozgi.

Podczas antraktu można było cieszyć się poczęstunkiem, który stał się okazją do bliższego poznania i wzajemnej wymiany doświadczeń.

Na zakończenie uczestnicy, chcąc wyrazić radość związaną ze spotkania poświęconego pamięci wielkiego Papieża Polaka, zaprezentowali układ taneczny, który, podobnie jak wcześniejsze inscenizacje, został przyjęty z entuzjazmem.

Pani Dyrektor Gimnazjum nr 11 w Olsztynie podziękowała wszystkim uczestnikom za piękną inicjatywę, dostarczenie wspaniałych przeżyć i miłych wrażeń. Przekazała słowa uznania uczniom i nauczycielom uczestniczącym w spotkaniu.