Dnia 22 maja 2015 r. obchodziliśmy Święto Szkoły, które przypada na 25 maja, bowiem tego dnia 1991 r. patronem naszej szkoły został por. Adolf Maria Bocheński.

W części oficjalnej przygotowanej przez p. Elżbietę Lechicką uczniowie (Arkadiusz Gynżu, Sebastian Szczechura, Szymon Bratek) dokonali krótkiej charakterystyki Adolfa Marii Bocheńskiego wzbogaconej pokazem slajdów. Był to człowiek wyjątkowy, nieprzeciętny, wszechstronnie wykształcony, odważnie walczący w obronie Ojczyzny na frontach II wojny światowej.

W ramach Święta Szkoły obchodziliśmy XVII Warmińsko - Mazurskie Dni Rodziny pod hasłem „Rodzina drogowskazem życia.”

W pięknie sali udekorowanej mogliśmy obejrzeć prezentacje multimedialną na temat rodziny i wysłuchać wykładu o szczególnej roli rodziny oraz patriotyzmie, tak ważnym dla patrona naszej szkoły Adolfa Marii Bocheńskiego.

Na uroczystość przybył p. Aleksander Bocheński wraz z małżonką p. Zofią Bocheńską. P. Aleksander Bocheński udzielił krótkiego wywiadu. Wypowiedział się na temat wartości, które kształtowały osobowość i poglądy patrona naszej szkoły, a także wskazał te, które kształtują obecne życie rodziny p. Bocheńskich. Młodzież mogła zobaczyć jak niepospolitą postacią jest nasz patron, kultywujący uniwersalne wartości takie jak: patriotyzm, honor i rodzina.

W czasie uroczystości rozstrzygnięto konkurs „Zwyczajni a jednak niezwyczajni”. P. Zofia Bocheńska wyróżniła uczniów szkoły za nienaganną postawę moralną oraz pracę na rzecz szkoły i środowiska. Główną nagrodę otrzymał Aleksander Waś, uczeń kl. 3 BT.

W części artystycznej przygotowanej przez panią Marlenę Klein mogliśmy zobaczyć spektakl pt. "Wśród bogów" o tematyce rodzinnej, dotyczącej stworzenia ludzkości a z nią problemów i konfliktów, które mogą być zawsze rozwiązane dzięki familijnej miłości i solidarności. Przedstawienie oparte na mitologii greckiej miało za zadanie przekazać młodym ludziom cenne wartości rodzinne jakimi są: wsparcie, zrozumienie, szacunek, bezpieczeństwo, odpowiedzialność i umiejętność wybaczania. Wpleciony w autorski scenariusz pani Marleny Klein utwór Zbigniewa Herberta "Dedal i Ikar" , głosił przesłanie o harmonijnym odkrywaniu piękna i pokonywaniu przez młode pokolenie trudności tego świata. Barwna charakteryzacja, taniec i pełne zaangażowanie młodzieży z technikum (Natalia Bitel, Justyna Fenik, Szymon Brejta, Kacper Dworzecki, Radosław Siedlecki, Marcin Mierzwiński, Marek Trocki, Krystian Tyc, Maciej Falkiewicz, Adrian Szumilas, Krystian Mróz, Sebastian Białczak, Dominik Foks oraz Adam Chądzyński) wzbudziły duże zainteresowanie publiczności. Scenicznie wykreowanym bohaterom towarzyszyły również efekty specjalne oraz muzyczna oprawa spektaklu, która wywołała największy entuzjazm wśród uczniów, gości i nauczycieli.