Jubileuszowe X Spotkanie z poezją i nauczaniem Jana Pawła II „Non omnis moriar” odbyło się dnia 21 maja 2015 r. w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli. Koncepcja spotkań narodziła się w szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie. Dorocznie spotykamy się w jednej z olsztyńskich szkół, aby pochylić się nad twórczością i nauczaniem Ojca Świętego. Uczniowie w trakcie spotkań prezentują utwory Karola Wojtyły we własnych aranżacjach: recytując, śpiewając i grając na instrumentach.. Wystawiają również miniatury teatralne, bądź okraszają wystąpienie fragmentami filmowymi bądź muzycznymi.

Jubileuszowi towarzyszyło wiele miłych wspomnień i wzruszeń. Mogliśmy obejrzeć zdjęcia uczniów, biorących udział w poprzednich edycjach „Spotkania z poezją”, począwszy od 2006 roku. Nie obyło się bez podziękowań dla dyrektorów szkół i Ojców Franciszkanów z parafii Chrystusa Króla.

W przerwie spotkania odbył się poczęstunek, który był okazją do bliższego poznania się i wymiany doświadczeń.

W trakcie spotkania uczniowie zaprezentowali impresję teatralną, młodzież śpiewała piosenki. Wśród zaproszonych gości był o. Jakub Waszkowiak, który w trakcie uroczystości podzielił się z nami swoimi refleksjami na temat nauczania i spotkań z polskim papieżem.

Miłym akcentem kończącym spotkanie było wspólne odśpiewanie „Barki”.

Na spotkaniu obecni byli: p. dyr. Arkadiusz Gnoza, p. dyr. Tadeusz Cwalina, uczniowie naszej szkoły oraz współorganizatorki p. Joanna Świdzińska i p. Elżbieta Lechicka.