Dnia 1 kwietnia 2011 r. w naszej szkole odbyło się VI Spotkanie z poezją i nauczaniem Jana Pawła II – „Non omnis moriar”. Było ono kontynuacją spotkań rozpoczętych w Zespole Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie w rok po śmierci naszego Wielkiego Rodaka. Pragnęliśmy w rocznicę śmierci Jana Pawła II wspólnie przypomnieć sobie Jego postać, twórczość oraz dziedzictwo, jakie po sobie dla nas pozostawił. Wśród zaproszonych gości był O. Joel Kokott, który w trakcie uroczystości podzielił się z nami swoimi refleksjami na temat spotkania z Janem Pawłem II, p. Katarzyna Klaja-inicjatorka spotkań z poezją i nauczaniem Jana Pawła II oraz delegacje olsztyńskich szkół: p. Joanna Żach i p. Monika Kozubowska oraz uczniowie Gimnazjum nr 11, p. Ewa Gałęziewska i uczniowie Gimnazjum nr 9 oraz uczennica X Liceum Mistrzostwa Sportowego, p. Katarzyna Ostaszewska i uczniowie Gimnazjum nr 7, p. Renata Banaszczyk i uczennice Zespołu Szkół Ekonomiczno- Handlowych, p. Małgorzata Jacewicz i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 23 Mistrzostwa Sportowego, p. Joanna Ulatowska-Letko i uczniowie Gimnazjum nr 10 Mistrzostwa Sportowego oraz ks. Roman Laskowski i p. Grzegorz Łabacz z dziećmi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Klebarku Wielkim i z Ośrodka Inicjatyw Kulturalnych i Społecznych przy Sanktuarium Św. Krzyża w Klebarku Wielkim. Na spotkaniu obecny był nasz p. dyrektor Tadeusz Cwalina i p. dyrektor Barbara Tymecka. Jako pierwsi wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych. Prezentacje poszczególnych szkół przeplatane były występami uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali wybrane wiersze, anegdoty, piosenki przygotowane pod kierunkiem p. Andrzeja Ogińskiego oraz pantomimę. Całe spotkanie prowadzili uczniowie technikum: Żaneta Augustyniak i Alan Szczyglak. Na zakończenie wszyscy zebrani otrzymali podziękowania za udział w spotkaniu, które wręczył p. dyrektor Tadeusz Cwalina.

DSC02562
DSC02503
DSC02490
DSC02516
DSC02529
DSC02648
DSC02500
DSC02664
DSC02492
DSC02553
DSC02521
DSC02621
DSC02677
DSC02496
DSC02656
DSC02678
 

Uroczystość przygotowały: p. Elżbieta Lechicka i p. Agnieszka Gruszewska.