W dniu 1 września 2012r. poczet sztandarowy ZSS w składzie: Sebastian Surowik 3 DT, Alan Szczyglak 4 BT, Radosław Urbański 4 CT uczestniczył w wyjazdowej  uroczystości odsłonięcia Tablicy Pamięci Ułanów Karpackich. Uroczystość odbyła się w Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie. Naszą młodzieżą opiekowali się: p. dyr. T. Cwalina oraz p. Sz. Perfikowski.

DSC05483
DSC05485
DSC05482
DSC05489
DSC05487
DSC05486
DSC05484

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 mszą św. w Panteonie Wielkich Polaków Świątyni Opatrzności Bożej. Wspólnym modlitwom w intencji poległych i zmarłych żołnierzy Pułku Ułanów Karpackich przewodniczył metropolita warszawski kardynał K. Nycz. Po zakończeniu mszy św. w jednej z krypt odsłonięto i poświęcono Tablicę Pamięci Ułanów Karpackich, na której wśród ponad stu nazwisk umieszczono nazwisko Adolfa Marii Bocheńskiego - patrona Zespołu Szkół Samochodowych w Olsztynie. Po złożeniu kwiatów pod tablicą nasza delegacja uczestniczyła w spotkaniu z przybyłymi na uroczystość kombatantami. Uczestnicy spotkania przy poczęstunku mieli możliwość porozmawiania z żyjącymi żołnierzami Pułku Ułanów Karpackich. Rozmowy te były najlepszą lekcją historii, w szczególności dla naszej młodzieży. Na uroczystość przybył m. in. p. Emil Mentel, jeden z najstarszych żyjących żołnierzy Pułku Ułanów Karpackich, mieszkający na co dzień w Sacramento.

Organizatorami uroczystości byli p. S. Kopij - Prezes Zarządu Stowarzyszenia Ułanów Karpackich w Poznaniu i p. K. Skowrońska- Przewodnicząca Zarządu Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej w Grudziądzu.