21 września 2012 r. uczniowie klasy 2AT i 2BT mieli okazję obejrzeć wystawę WILDLIFE PHOTOGRAPHER OF THE YEAR 2011/Fotografia dzikiej przyrody 2011/  w BWA Galerii Sztuki w Olsztynie  , która powstała w wyniku konkursu zorganizowanego przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs odbywa się rokrocznie od 1965 roku i w miarę swojego rozwoju stał się najbardziej cenionym i największym w świecie przedsięwzięciem z zakresu fotografii dzikiej przyrody. Każdorazowo jego efektem jest wystawa, pokazywana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach i po raz dziesiąty z rzędu w Polsce, a po raz pierwszy w Olsztynie. Na tegoroczną edycję wystawy składają się zdjęcia nagrodzone i wyróżnione w 15 kategoriach oraz w 2 nagrodach specjalnych. Zwycięskie prace wyselekcjonowano spośród ponad 40 tys. fotogramów, wykonanych przez ponad 4,3 tys. autorów z 96 krajów.

Cele jakie przyświecają organizatorom konkursu i wystawy to inspirować coraz to nowe pokolenia fotografów do tworzenia wizjonerskich i ekspresyjnych interpretacji dzikiej przyrody, a także przedstawiać zgromadzone zdjęcia ludziom na całym świecie, aby ukazać im wspaniałość, dramatyzm i różnorodność życia na Ziemi i pobudzić w nich dbałość o jej przyszłość. Dzięki coraz bardziej udanej realizacji tych celów coraz lepsze zdjęcia są oglądane przez coraz większą ilość widzów.

 

 

W następnej kolejności uczniowie obejrzeli wystawę ponad 150 prac artystów w Galerii Sztuki w Olsztynie w ramach MOCY SZTUKI II - Kolekcji Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.

Opiekę nad grupą sprawowali A. Sawicka oraz A. Samusionek.:)