27 maja 2011r.obchodziliśmy Święto Zespołu Szkół Samochodowych w Olsztynie przeniesione z 25 V, bo to właśnie 25 maja 1991r. patronem naszej szkoły stał się por. A. M. Bocheński. Na uroczystość przybyli państwo Zofia i Aleksander Bocheńscy oraz p. dr Józef Pleban z małżonką, którzy zabrali głos koncentrując uwagę na wspomnieniach o patronie.

Podczas obchodów 20-lecia nadania szkole imienia rozstrzygnięto także konkurs "Zwyczajni, a jednak nadzwyczajni". Główną nagrodę otrzymał uczeń Technikum nr 1 Rafał Milczek z kl. 2AT, a wyróżnienie Alan Szczyglak z kl. 2 BT. Następnie młodzież od kierunkiem p. A. Gruszewskiej zaprezentowała montaż słowno-muzyczny, który wprowadził wszystkich w nostalgiczny nastrój. Po tym fakcie młodzież szkoły pod opieką p. A. Jasińskiej pokazała, że nie tylko jest miłośnikiem motoryzacji, ale posiada także inne pasje. Uczniowie Technikum nr 1 M. Marzec, K. Berezowski, J. Stefański, D. Wiśniewski zaśpiewali piosenkę o szkole. M. Marzec w sposób niekonwencjonalny wykonał utwór muzyczny, Ł. Jastrzębowski przepięknie zagrał na gitarze. Umiejętnością rapowania wykazali się B. Kukieła, W. Pawelczyk, M. Szuchowski.