W dniu 14 marca 2011r. po raz kolejny Zespół Szkół Samochodowych odwiedziła grupa francuskich uczniów  ze szkoły o podobnym profilu zawodowym w mieście Chatebreaux. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania pracowni tematycznie związanych z mechaniką pojazdów samochodowych, pracowni informatyki, j. polskiego i innych. Następnie przedstawiciele uczniów naszej szkoły zaprosili gości do sali 309 by tam, przedstawić im prezentację multimedialną o "samochodówce", zapoznać się, zapytać o naukę w ich szkole i powymieniać się pamiątkami.

dsc01818
dsc01782
dsc01793
dsc01837

O godzinie 14.00 na boisku szkolnym odbyła się polsko-francuska rywalizacja w jeździe samochodem na czas w obecności jury oraz przedstawicieli prasy i radia. Konkurs ten wygrali uczniowie "samochodówki". Niestety nie udało się pokonać Francuzów w rzutach osobistych do kosza i w meczu piłki nożnej. Prawdziwa integracja dokonała się jednak w olsztyńskiej kręgielni, w której nastroje panowały wyjątkowo przyjacielskie.

dsc02116
dsc02123
dsc02013
dsc02115
dsc01981
dsc01991

Pobyt w Olsztynie i naszej szkole okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Nauczyciel i młodzież z Francji stwierdzili, że szkoła u nich aż tak dobrze nie jest wyposażona a Olsztyn jest pięknym miastem z pięknymi dziewczynami.

15 marca 2011r. grupa Francuzów i przedstawiciele uczniów naszej szkoły wraz z dyr. T. Cwaliną odwiedziła Michelin i spotkała się z Prezydentem Olsztyna p. Grzymowiczem. Po miłych rozmowach Pan Prezydent obiecał, że znajdzie pieniądze na wyjazd naszych uczniów do Chatebreaux ponieważ gorąco namawiali go do tego nasi goście.