W dniach 14-21 marca 2012r. uczniowie Samochodówki mieli niebywałą okazję odwiedzić Francję. Wyjazd ten był kolejnym etapem współpracy Zespołu Szkół Samochodowych z Centre de Formation dApprentis w Chateauroux. Francuzi, zachwyceni pobytem w naszej szkole i regionie, zrewanżowali się wspaniałym przyjęciem nas u siebie. Bogaty w atrakcje program przygotowały władze Chateauroux oraz dyrekcja szkoły. Uczniowie spędzili niezapomniane dni w Paryżu, poznali francuską placówkę kształcącą w wielu zawodach, zwiedzili liczne zakłady związane z branżą samochodową. Nie zabrakło wyjątkowych rozrywek: przeżywali wielkie emocje na kartingu w Arthon, podziwiali samochody i umiejętności kierowców na torze wyścigowym w la Chatre, kibicowali lokalnej drużynie nożnej, w Futuroscopie przenosili się w różne wymiary. Docenili też walory kuchni francuskiej. Och! Warto było pojechać.:)