Trzynastego maja 2014 roku przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w IX Spotkaniu z poezją i nauczaniem Jana Pawła II Non omnis moriar . Uroczystość została zorganizowana w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej wraz ze swymi opiekunami.

Każda szkoła zaprezentowała krótki program artystyczny inspirowany życiem, nauczaniem i poezją Świętego Jana Pawła II. Chcąc wyrazić radość związaną z kanonizacją Papieża Polaka na zakończenie uroczystości, uczestnicy wspólnie zaśpiewali „Barkę”, co wywołało wśród obecnych ogromne wzruszenie. Uczniowie naszej szkoły: Grzegorz Cikacz (3 BT), Cezary Makowski (2 CT), Michał Wilamowski (2 CT), Mateusz Czacharowski (1 CT), Szymon Krause (1 CT), Sebastian Szczechura (1 CT), Kamil Giers (1 CT) zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”. Występ cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególne uznanie zyskała recytacja z podkładem muzycznym. Organizatorzy zadbali również o poczęstunek między prezentacją programów, który okazał się wspaniałą okazją do bliższego poznania się uczestników i wymiany wrażeń. W mowie podsumowującej spotkanie Pani Dyrektor Barbara Rapińczuk podziękowała wszystkim uczestnikom za piękną inicjatywę i dostarczenie niezapomnianych wrażeń. Wręczyła podziękowania uczniom i nauczycielom biorącym udział w spotkaniu. Nasi uczniowie zostali przygotowani pod kierunkiem p. Elżbiety Lechickiej.