23 maja 2014 roku obchodziliśmy Święto Szkoły, którego uroczystość przypada na dzień 25 maja, bowiem tego dnia 1991

roku szkoła otrzymała imię por. Adolfa Marii Bocheńskiego. 23 rocznicę tego wydarzenia uczciliśmy w szczególny sposób.

 

                 

 

    O godz. 10.00 w sali gimnastycznej odbyła się część oficjalna obchodów, podczas której rozstrzygnięto konkurs „Zwyczajni, a jednak niezwyczajni”. Z rąk pani Zofii Bocheńskiej główną nagrodę otrzymał uczeń klasy III ct – Mateusz Chodup, wyróżnienia przyznano : Cezaremu Bylickiemu – IIIzb i Szymonowi Brejta IIct. W dalszej kolejności młodzież pod kierunkiem pani Alicji Jasińskiej zaprezentowała montaż słowno-muzyczny poświęcony patronowi.

 

 

     Po uroczystości w sali gimnastycznej obchody Święta Szkoły przeniosły się na teren boiska szkolnego, przy którym pasjonaci motoryzacji z naszej szkoły wystawili dzieła „swoich rąk” w postaci motocykli i samochodów. Wśród tych wspaniałości zobaczyliśmy m. in. Audi z 60 roku, Fiata 850, Audi 80, Golfa I, Fiata 126p ( 6 400 km przebiegu ), piękne motocykle i motorynki. Na boisku szkolnym odbyły się także pokazy jazdy samochodem rajdowym : M. Derewońko ( replika Poloneza M. Bublewicza ), M. Kurp ( rajdowa Honda Civic ), K. Markowski ( Mazda 323 ), B. Przybysz, K. Leszczyński i M. Wilamowski ( Fiat 126p. ), pokaz jazdy motocyklem ( R. Łosko ), pokaz jazdy szkolnymi gokartami pod opieką pana Janusza Kozłowskiego.

 

 

Na zakończenie obchodów Święta Szkoły odbył się międzyszkolny konkurs „wyciskania ciężarów”. Jak się okazało na uczniów ZSS nie było mocnych, a najsilniejszą klasą w szkole okazała się III ct, bowiem dwóch jej uczniów w wadze powyżej 80 kg podniosło największy ciężar. Oto wyniki :
1. Kategoria do 70 kg :
I miejsce – P. Niewiński – 108 kg – Iza,
II miejsce – E. Toczek – 105 kg – Ibt,
III miejsce – R. Sienkiewicz – 100 kg.
2. Kategoria do 70 - 80 kg :
I miejsce – K. Narkiewicz – 120 kg – IIIza,
II miejsce – P. Milewski – 112 kg – IIIzb,
III miejsce – P. Grodzki – 110 kg - Ibt.
3. Kategoria powyżej - 80 kg :
I miejsce – P. Cząstka – 140 kg – IIIct ( wygrał mniejszą wagą ciała ),
II miejsce – J. Rudniak – 140 kg – IIIct,
III miejsce – F. Piskur – próba na 115 kg nie powiodła się – LO V.