W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, 29 listopada br. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Elżbiety Lechickiej uczestniczyli w konferencji edukacyjnej pt. „Dzieci i potomkowie twórców niepodległości”. Konferencja została zorganizowana przez Delegaturę Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Kuratorium Oświaty. Młodzież wysłuchała wykładów historyków IPN w Olsztynie: Krzysztofa Kierskiego - Córki Józefa Piłsudskiego w służbie Ojczyźnie, Michała Ostapiuka - Niezłomna córka generała. Historia łączniczki Wieleńskiego Okręgu Armii Krajowej - Zofii Dąb-Biernackiej i Sebastiana Nowakowskiego - Najwyższa cena. Janina i Agnieszka - córki generała Józefa Dowbora -Muśnickiego w służbie Rzeczpospolitej.