„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

W dzisiejszym zabieganym świecie często nie zdajemy sobie sprawy, jak bezcenną wartością jest życie. W sytuacji,gdy potrzebujemy pomocy medycznej i krwi doceniamy, jak ważny jest Krwiodawca. Od dawna w szkole działa Klub Honorowych Dawców Krwi. Młodzież świadomie angażuje się w szczytny cel wiedząc, że w ten sposób może uratować niejedno życie ludzkie.

Najbardziej aktywni absolwenci ZSS są corocznie wyróżniani. W podziękowaniu za pomoc otrzymują nagrody ufundowane przez Stację Krwiodawstwa.

W tym roku szkolnym zorganizowane były dwa spotkania dla młodzieży z przedstawicielem Stacji Krwiodawstwa, który w interesującysposób przedstawił uczniom,jak ważne jest życie i zdrowie ludzkie. Spotkania zainspirowały kolejnych uczniów do włączenia się w akcję krwiodawstwa.

W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę zainicjowaliśmy program „100 oddań krwi na 100-lecie niepodległości”, który rozpoczął się w listopadzie 2017 r.Do tej pory nasi uczniowie bardzo aktywnie angażują się na rzecz potrzebujących.

Stąd też serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w szlachetną inicjatywę oddawania krwi.

Opiekę nad działalnością promującą honorowe krwiodawstwo sprawuje p. Barbara Borowska.