XX Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny „Rodzina-Dom- Ojczyzna”

 

„O, jeśli kochasz, jeśli chcesz
Żyć pod tym dachem, chleb jeść zbóż,
Sercem ojczystych progów strzeż,
Serce w ojczystych ścianach złóż!...”

 

   W ramach Święta Szkoły 25 maja obchodziliśmy XX Warmińsko - Mazurskie Dni Rodziny. W tym roku wydarzenie to wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W związku z uroczystością zyskało temat przewodni: „Rodzina-Dom-Ojczyzna”.

   Piękna aranżacja wnętrza wprowadziła w atmosferę obchodów i przypominała o wyjątkowym charakterze spotkania. Podczas uroczystości mogliśmy wysłuchać montażu słowno-muzycznego o szczególnej roli rodziny w wymiarze historycznym, w tym o wychowaniu w duchu patriotyzmu, a także o istotnej roli domu rodzinnego i ziemi ojców. Podkreślono szczególną wartość Ojczyzny oraz poczucia wolności we własnym kraju, które zostało zdobyte przez naszych przodków dzięki walce pełnej poświęceń i bohaterskich czynów.

   Występ był przeplatany komentarzem narratora, recytacją wierszy znanych poetów i pięknym śpiewem w wykonaniu: Natalii Małyj (2SKT), Mateusza Chrostka (1BT) i p. Martyny Pituch. W przedstawieniu uczestniczyli również: Zuzanna Gromke (1CKT), Karolina Grycz (1CKT), Karolina Biermann (2SKT), Michał Jurga (3CT) i Radosław Siedlecki (3CT).

   Uroczystość dostarczyła publiczności wielu wzruszeń, budząc głęboką refleksję nad wartością rodziny i Ojczyzny.

Montaż słowno-muzyczny przygotowała p. Elżbieta Lechicka.

DSC06848    DSC06790    DSC06860

Zobacz więcej...