9 grudnia 2016 r. byliśmy w Warszawie na obchodach związanych z 75 rocznicą bitwy o Tobruk. Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych jako organizator uroczystości zaprosił naszą placówkę, ponieważ przynależymy do elitarnego grona tzw. Szkół Karpackich. Oddano hołd żołnierzom Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich, walczącym bohatersko w szeregach sił sprzymierzonych w obronnie tobruckiej twierdzy. Uroczystości odbyły się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego oraz przy Grobie Nieznanego Żołnierza na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.  Uroczystości Honorowym Patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Szkolny poczet sztandarowy formowali:

1. Grzegorz Cybulski 1KT

2. Dominik Paprocki 1KT

3. Damian Wiśniewski 3AT

Młodzieżą opiekowali się: p. Szczepan Perfikowski oraz p. Tomasz Morzyc