11.11.2016 r. na terenie Olsztyna odbyły się wojewódzkie uroczystości związane z 98 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Udział w tym ważnym patriotycznym wydarzeniu wzięły kompanie honorowe wojska, policji, straży pożarnej, straży granicznej, służby więziennej, harcerzy, poczty sztandarowe szkół, organizacji kombatanckich oraz mieszkańcy Olsztyna.

       Wśród pocztów sztandarowych nie zabrakło sztandaru Zespołu Szkół Samochodowych w Olsztynie. Nasz poczet sztandarowy tworzyli:

-Michał Domian 2ST

-Krystian Mróz 3CT

-Arkadiusz Nauka 3CT

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w bazylice konkatedralnej św. Jakuba na Starym Mieście. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz kolumny uczestników ulicami Olsztyna na Plac Solidarności, gdzie pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny wystąpienia okolicznościowe wygłosili: Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Prezydent Olsztyna.. Odczytany został także Apel Pamięci, była salwa honorowa oraz złożenie kwiatów pod Pomnikiem.

Opiekunem szkolnego pocztu sztandarowego był pan Szczepan Perfikowski.