Dnia 10 listopada 2016 roku klasy drugie zorganizowały w naszej szkole obchody Święta Niepodległości. Na początku uroczystości wszyscy wspólnie odśpiewali hymn narodowy a następnie głos zabrała odpowiedzialna za to wydarzenie pani Alicja Jasińska. W pierwszej części programu zaprezentowano patriotyczny film, przygotowany przez uczniów klasy II ST, ukazujący wkład wielu pokoleń Polaków w odzyskanie niepodległości. W drugiej części programu w szczególny i pełen zadumy nastrój wprowadził wszystkich montaż słowno – muzyczny. Młodzież naszej szkoły obecna na uroczystości długo oklaskiwała wykonawców. A byli nimi autorzy filmu :

- Cezary Wysocki - II ST,

- Arkadiusz Zieliński - II ST,

- Daniel Banach - II ST.

Montaż słowno – muzyczny :

- Natalia Grzegrzółka - II ST,

- Adrianna Filipiak - II ST,

- Marcin Sitkowski - II ST,

- Martyna Kalisz - II AT,

- Rafał Duraj - II BT,

- Jakub Strzelec - II ST.

Przepiękną dekorację wykonali :

         - pani I. Salitra,

         - pani B. Kudyba,

         - pan R. Kudyba.