22 grudnia, jak corocznie w naszej szkole odbyło się przedstawienie prezentujące wydarzenia towarzyszące Bożemu Narodzeniu.

 

          22-12-2015r  Jasełka  i wigilia w ZSS w  Olsztynie 039    22-12-2015r  Jasełka  i wigilia w ZSS w  Olsztynie 041    22-12-2015r  Jasełka  i wigilia w ZSS w  Olsztynie 073

 

 

       W pięknie udekorowanej sali uczeń Szymon Bratek krótko przybliżył historię jasełek.

W pierwszej części inscenizacji mogliśmy oglądać scenę zwiastowania Maryi, w którą wcieliła się Paulina Ścigała. W drugiej scenie Matka Boża wybiera się do Elżbiety, następnie Maryja z Józefem ( w tej roli Michał Domian) udają się do Betlejem, bo tylko tam znalazło się dla nich miejsce w ubogiej stajence. Przybywają pastuszkowie i królowie składając pokłony i witają dziecię Jezus.

W drugiej części mogliśmy zobaczyć bramę do nieba, której strzeże św. Piotr. Wszyscy chcący udać się do nieba musieli odbyć rozmowę ze św. Piotrem. Święty wyjaśnił im, iż w niebie główną wartością jest miłość, zaszczytu wstąpienia do nieba dostąpią gdy oddadzą się intensywnej pracy nad sobą, postarają się być lepszymi ludźmi.

Jasełka urozmaiciły uczennice: Marlena Ozga, Natalia Grzegrzółka, Paulina Podpora oraz Katarzyna Żuk, wykonując tradycyjne, polskie kolędy. Dziewczętom akompaniował Marek Kuhn i Grzegorz Szpejna.

Jasełka były przeplatane komentarzem narratora, który wyjaśnił głębsze przesłanie przedstawienia.

W inscenizacji wzięli udział uczniowie z następujących klas: 1 ST, 1 AT, 1 BT, 1 CT, 2 AT, 2 BT, 4 AT, 4 CT, 1 ZE.

Po raz kolejny o sprawne nagłośnienie zadbał Adam Chądzyński

Dzięki występom uczniowie podtrzymują tradycję szkoły, mogą również zaprezentować oraz rozwijać swoje umiejętności artystyczne.

Jasełka zostały wystawione dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Zgromadzona publiczność przyjęła je bardzo entuzjastycznie. Przedstawienie wzbudziło wiele emocji oraz skłoniło do głębszej refleksji nad tajemnicą Bożego Narodzenia.

Przedstawienie przygotowała p. Elżbieta Lechicka.