Nowy-6

     Uroczyste obchody 70-lecia Zespołu Szkół Samochodowych w Olsztynie rozpoczęły się 17.10.2015r. o godzinie 10.00 od mszy św. w kościele pw. Chrystusa Króla, którą celebrował Jego Ekscelencja Arcybiskup Diecezji Warmińskiej Józef Górzyński. Po mszy nauczyciele, pracownicy ZSS, uczniowie, rodzice, absolwenci i zaproszeni goście udali się do auli Auditorium Maximum, gdzie odbyła się gala jubileuszowa. Oficjalną część uroczystości prowadził absolwent ZSS pan Mariusz Borsiak, część artystyczną nauczycielka naszej szkoły pani Alicja Jasińska. Na uroczystą galę przybyło wielu dostojnych gości: pan Bogusław Szwedowicz Wiceprezydent Olsztyna, pani Grażyna Przasnyska Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, pani Monika Rogińska Stanulewicz Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Olsztyna, pani Beata Bublewicz posłanka na Sejm Rzeczypospolitej, pan Zdzisław Fadrowski Dyrektor Departamentu Kultury i Edukacji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, pani Wanda Agnieszka Jabłońska Przewodnicząca Komisji Edukacji, pan Jerzy Dumalski i pan Tadeusz Cwalina byli dyrektorzy ZSS, Pan Tadeusz Szumski maturzysta Liceum Komunikacyjnego z 1949r., pan Wiesław Szczepaniak absolwent Gimnazjum Mechanicznego z 1948r. oraz Liceum Komunikacyjnego z 1951r., a także dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, dyrektorzy i właściciele współpracujących z naszą szkołą przedsiębiorstw i firm, przedstawiciele współpracujących ze szkołą klubów i stowarzyszeń, prezesi i przewodniczący związków zawodowych, przedstawiciele Rady Rodziców, obecni i emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, absolwenci Zespołu Szkół Samochodowych i Technikum Kolejowego, rodzice i uczniowie ZSS.

     Zgromadzeni w auli goście wysłuchali m.in. wspomnień absolwentów i ich bliskich oraz dawnych nauczycieli szkoły. Na scenie swoje muzyczne talenty zaprezentowali uczniowie, absolwenci i nauczyciele ZSS. Przed gośćmi wystąpili:

-Stowarzyszenie Chór "Tęcza" im. Janiny Stankiewicz z  nauczycielem ZSS panem Andrzejem Samusionkiem, -szkolny zespół muzyczny w składzie: pan Andrzej Dordzik, pan Marek Grzeszczuk, pan Rafał Odziemczyk-nauczyciele ZSS, Marlena Ozga z kl. 1 BT, Arkadiusz Bukowski z kl. 4 CT
-zespół M.A.B.S. z absolwentem ZSS panem Mirosławem Łoszewskim

-grający na akordeonie Grzegorz Szpejna z kl. 2 BT

-rapujący nieformalny hymn Samochodówki Jakub Kordziński i Wiktor Łokuciejewski z kl. 1 ZA

Oprócz tego swój talent recytatorski zaprezentował Marcin Stankiewicz z kl. 4 BT, który przedstawił ułożony na tę okazję żartobliwy wiersz na temat pracy mechanika samochodowego. Skeczami uprzyjemniali gościom czas: Arkadiusz Gynżu z kl. 3 CT, Marek Kuhn i Michał Gawroński z kl. 4 AT.

     Po części oficjalnej gości zaproszono do ZSS na kolejne punkty programu, m.in. zwiedzanie sentymentalnej galerii "70 LAT MINĘŁO", zwiedzanie wystawy motoryzacyjnej, na której swoje odrestaurowane auta i motocykle oraz samochody rajdowe i motocykle do zawodów motocrossowych prezentowali uczniowie i absolwenci, a także pan Jarosław Łach - były przewodniczący Rady Rodziców. Wystawę tę wzbogaciły też najnowsze modele aut wystawione przez współpracujące ze szkołą salony samochodowe.

     Ważnym momentem obchodów jubileuszu ZSS były spotkania absolwentów poszczególnych roczników i rozmowy z nauczycielami, które przywołały wiele miłych, wesołych wspomnień.

     Obchody zakończono wielkim balem jubileuszowym w restauracji Browar Zamkowy Młyn.

Wszystkim gościom, absolwentom, przyjaciołom Zespołu Szkół Samochodowych dziękujemy za przybycie i uczczenie z nami tak ważnego jubileuszu.

Bardzo dziękujemy wszystkim absolwentom, nauczycielom i uczniom, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie uroczystości.

Reprezentacja ZSS w auli Auditorium Maximum:

D. Samson 3BT, D. Wiśniewski 3BT, W. Jurecki 3 BT, B. Ciborowski 2BT, P. Traczyk 2 BT, A. Waś 4BT, P. Wąsiewski 4BT

Poczet sztandarowy:

P. Ścigała 2BT, K. Murach 4AT, A. Chądzyński 4AT, D. Wiśniewski 2 AT, J. Niechcaj 2 AT, J. Piekarski 2AT, R. Siedlecki 2CT, A. Nauka 2CT, M. Domian 1 ST

Nadzór nad wystawą motoryzacyjną:

N. Bitel 4BT, B. Wyrwa 2ZE, S. Elbruda 4AT, R. Wilczek 4AT

Sprzedaż naklejek:

D. Kowal 4AT, K. Żuk 1ST, N. Grzegrzółka 1ST

Obsługa w szkole:

A. Zieliński, C. Wysocki, K. Kozłowski 1ST

Przygotowanie samochodu do sprzedaży naklejek:

M. Lasota, R. Milczek, W. Wysocki, K. Kowalewski 2AT

Organizacja wystawy motoryzacyjnej:

-uczniowie

M. Kazaniecki 3AT, M. Pladzyk 2BT, G. Richter 3ZA, R. Milczek 2AT, A. Chądzyński 4AT, M. Uchman 4AT, M. Byliński 3ZE, K. Byliński 1ZE, S. Majka 4AT, B. Wyrwa 2ZE, M. Makowski 2ZA, A. Gynżu 3CT, P. Swed 2ZA, M. Nowicki 3 CT, K. Foryś 3ZE, S. Dobrosielski 2AT

-absolwenci

P. Urbanowicz, M. Centkowski, M. Kisiel, A. Szczyglak, K. Dziuba, P. Matyjas, B. Wróblewski, P. Tomczak, B. Jarus, M. Nowicki, M. Skuracz, J. Chrzanowski, K. Bubik, K. Dudziński

-o pokaz samochodów rajdowych na wystawie zadbał K. Mróz 2CT

 

              Zdjęcia i relacje:

                    S1   Galeria zdjęć I

                             S1   Galeria zdjęć II

                                      S1   Galeria zdjęć III

                                            S1   Galeria zdjęć IV

                                                S1   Galeria zdjęć V

                                                     S1   Relacja na Olsztyn.wm.pl

                                                            S1    Mówili o nas w TVP Olsztyn

                                                                        S1   Po uroczystościach 70-lecia napisali do nas

 {youtube}IvXU7V4gM3M|640|360{/youtube}

film wykonał: Cezary Wysocki klasa 1ST