W dniu 9 października 2015r. wybrani uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Olsztynie uczestniczyli w wycieczce na tor kartingowy „Kormoran” w Olsztynie. Opiekunami uczniów w czasie wyjścia byli: p. Janusz Kozłowski oraz p. Szczepan Perfikowski.

 

            Celem wycieczki było poznanie zasad funkcjonowania oraz korzystania z toru, zaplecze sprzętowe, techniczne, działalność warsztatu i serwisu.

 

            Przewodnik oprowadzający grupę po kompleksie przybliżył zarówno najprostsze czynności związane z rejestracją użytkownika w systemie, krótkim szkoleniem każdego użytkownika toru z zasad bezpiecznego korzystania i oczekiwania na przejazd. Uczniowie z ciekawością wysłuchali również informacji o technicznych parametrach wykorzystywanych pojazdów oraz ich konstrukcji.

 

Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła problematyka dotycząca serwisu pojazdów, stosowanego w nich ogumienia, zużywania się poszczególnych elementów oraz częstotliwości ich wymiany oraz rozwiązań technicznych, które decydują o bezpieczeństwie na torze podczas wyścigu.

 

Dla młodzieży wyjście na tor kartingowy był świetną okazją do pogłębienia swej wiedzy technicznej oraz poznania od strony zaplecza wszystkich szczegółów związanych z działalnością toru oraz funkcjonowaniem parku maszyn. Następne wyjście będzie już w ramach rywalizacji na torze!!!