W dniu 7 października 2015 r. w Zespole Szkół Samochodowych w Olsztynie gościliśmy Krzysztofa Hołowczyca, utytułowanego kierowcę rajdowego.

            Ten znany nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej kierowca, przybliżył młodzieży problematykę związaną z rajdami samochodowymi jako sportem wyczynowym. Uczniowie olsztyńskiej „samochodówki”, zgromadzeni w sali 309, mieli okazję posłuchać, jak od zaplecza wyglądają przygotowania samochodu rajdowego oraz całej ekipy serwisowej do występu w wyścigu. Krzysztof Hołowczyc opowiedział młodzieży o początkach swojej kariery, pierwszych samochodach, pierwszych sukcesach i porażkach. Wiele rzeczy uczniom doradzał, przed wieloma też przestrzegał, cierpliwie odpowiadał na zadawane przez uczniów pytania.

            Po zakończeniu spotkania Krzysztof Hołowczyc zaprezentował swoje umiejętności na boisku szkolnym, i chyba na to najbardziej czekali uczniowie... Wymiatał autem, jak chciał, a subaru impreza, za kierownicą której siedział, zdawała się być jak wytresowana.

            Dziękujemy Panu Krzysztofowi za przyjęcie zaproszenia, cierpliwym mieszkańcom okolicznych bloków również dziękujemy, a mieszkańcom nieco mniej cierpliwym przypominamy: każdy wiedział, że w sąsiedztwie jest „samochodówka”, wiedziała też firma budująca bloki. Nasza szkoła wypuściła wielu znanych kierowców rajdowych. To właśnie od tego boiska, na którym odbywają się różne imprezy oraz pokazy, zaczynali Marian Bublewicz, Radosław Typa, Krzysztof Szeszko...