Uczniowie pod kierunkiem pani Elżbiety Lechickiej przygotowali dekorację i montaż słowno-muzyczny o naszym patronie. Recytacji wierszy towarzyszył podkład muzyczny oraz pieśni patriotyczne wykonywane przez Natalię Małyj z kl. 1 SKT i Michała Jurgę z kl. 2 BT. W programie artystycznym wystąpili również: Justyna Fenik kl. 3 BT, Paulina Ścigała kl. 3 BT, Weronika Brocka kl. 1 CT, Karolina Burczyńska kl. 1 CT, Antoni Czarnecki kl. 2 BT, Jakub Prusak kl. 1 AT, Aleksander Walesiak kl. 1 AT.

      Kolejną część uroczystości przygotowała pani Marlena Klein z niezwykle zaangażowanymi uczennicami, a były to: Oliwia Prusak, Weronika Kukuk, Wiktoria Kowalska, Ewelina Raczycka, Agata Wójcik, Wanesa Godlewska, Natalia Małyj. Pomocą w dniu imprezy służyli też: Karolina Biermann, Przemysław Wierzchoń kl. 1 ST, Wiktor Kadłubowski kl. 1 ZA, Justyna Fenik, Paulina Ścigała kl. 3 BT, Natalia Grzegrzółka, Adrianna Filipiak kl. 2 ST. Podczas tegorocznej imprezy po raz pierwszy w historii szkoły odbył się konkurs o tytuł Mistera Samochodówki, Mistera Obiektywu i Mistera Publiczności. Uczestnicy konkursu: Bartosz Barchański, Robert Brzeziński, Rafał Duraj, Mateusz Małyj, Sebastian Nowakowski, Bartłomiej Przybysz, Radosław Siedlecki, Daniel Sitek, Paweł Szostak i Kamil Zwierzchowski mogli zdobyć trofea nie tylko dzięki swojej urodzie, wysportowanej sylwetce, urokowi osobistemu, ale także dzięki swojemu intelektowi i wiedzy o patronie szkoły. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z trudnymi zadaniami, takimi jak: wybieg modela, prezentacja sportowej pasji, rozmowa z jury oraz taniec, do którego choreografię przygotowała pani Marlena Klein. W komisji konkursowej zasiadły uczennice z kl. 1 ST: Oliwia Prusak, Weronika Kukuk, Wanesa Godlewska, Ewelina Raczycka i Wiktoria Kowalska oraz zaproszeni goście: pani Anna Ratkowska - dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek i pani Agnieszka Herman - przedstawicielka Agencji Eventowej BARTBO. W programie pełnym niespodzianek widzowie mogli zobaczyć występy: grupy dziewcząt z Olsztyńskiej Szkoły Cheerleaders Soltare pod kierownictwem pani Natalii Wasiak i Patrycji Wieczorek, duetu hip-hopowego: Daniel Kosiewicz (MAŁPEN) i Kamil Zielonka (ZIELONY), bandu FANK YOU: Joachim Krebs - perkusja kl. 1 ST, Krystian Krebs, Jakub Szczerbuk - gitary, Jan Siwik - trąbka. Uroczystość uświetnił także pokaz sztuk walki Muay Thai zawodników z Academii Gorila z trenerem, panem Rafałem Kamińskim, nauczycielem ZSS. Na szczególną uwagę zasługuje też duet taneczny: Oliwia Prusak i Robert Brzeziński, który  zaprezentował swój talent w tańcu współczesnym, do którego choreografię ułożyła pani Marlena Klein. Wszystkie występy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem widzów i gości. Całą uroczystość wspaniale poprowadziły: Natalia Małyj i Agata Wójcik z kl. 1 ST, a oprawą muzyczną i techniczną zajęli się: Mateusz Olszewski kl. 1 ST i Karol Żukowski kl. 2 ZA. Przed szkołą uczniowie mogli podziwiać jeden z najnowszych modeli samochodów, BMW 5. Kierownik BMW Zdunek Premium z Olsztyna, pan Mariusz Pawłowski, w ramach nagrody zapewnił przejazd ze szkoły do domu zwycięzcy konkursu o tytuł Mistera Samochdówki. Tytuł Mistera Samochodówki otrzymał Bartłomiej Przybysz z kl. 4 AT, natomiast tytuł Mistera Obiektywu i Mistera Publiczności otrzymał Sebastian Nowakowski z kl. 3 ZA. Puchary dla zwycięzców  ufundowała Rada Rodziców, karnet na 12 bezpłatnych wstępów do siłowni lub klubu wellness dla zwycięzcy ufundowała firma Body Perfect, bezpłatne wejście do parków rozrywki (w tym bezpłatne jazdy quadami) oraz 50% zniżki przy następnej wizycie dla nagrodzonych uczniów ufundowała Agencja Eventowa BARTBO.

Zdjęcia pochodzą z portalu http://olsztyn.wm.pl/

 

Autor zdjęć:  I.A. Salitra